Yenilikler | Haberler | Fırsatlar

5 Mükemmel Proje: En Yaratıcı Duvar Kaplama Paneli Örnekleri 

gokkusagi koleji bahcelievler

Duvar Kaplama Paneli Nedir?

Duvar kaplama örnekleri hem iç hem de dış mekanlarda şık bir görünüm yaratmak için dekorasyonla uyumlu bir şekilde yapılır. Günümüzde duvarlar için boyamanın yanı sıra birçok yöntem kullanılmaktadır. Yalıtım denilince ilk akla gelen duvar panelleridir. Ancak bunlar dekoratif alanlar oluşturmak için de kullanılabilir. Bu ürünün iç ve dış mekan kullanımına uygun seçenekleri bulunmakla birlikte sadece iç ya da dış mekanlarda kullanılabilen ürün seçenekleri de bulunmaktadır. Bu açıdan taş ve tuğla desen seçenekleri ile bu ürünler özel tasarımlara sahiptir. Ayrıca çeşitli renkleri ile panel örneği, kullanıcıların renkleri kendi beğenilerine göre eşleştirmelerine olanak sağlamaktadır.

Duvar Kaplama Paneli Nerelerde Kullanılır?

Duvar panellerini dilediğiniz her yerde kullanabilirsiniz. Evde, ofiste, kafede, restoranda, dükkanda, markette, işyerinde vb. kullanım alanları mevcuttur. Aynı zamanda buhar, su ve ısı geçirmeyen yapısından dolayı, duvar kaplama örnekleri banyo ve mutfakların dekorasyonunda da kullanılır. Panelin ince yapısı sayesinde duvarın tamamını veya bir kısmını kaplayabilirsiniz.

Dış duvarların bütünlüğünü tamamlayan bu paneller, çok çeşitli mimari çözümlere olanak tanır. Binanızı doğal taş, tuğla, ahşap veya betondan yapılmış gibi gösterebilirsiniz. Üstelik bu ürünler hava koşullarından etkilenmez. Su geçirmez yapısı sayesinde her türlü hava koşulunda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu açıdan sıklıkla tercih edilen taş duvar paneli tercih edildiği alanda doğal bir görünüm kazandırır.

Duvar Kaplama Paneli Nasıl Kullanılır?

Duvar kaplamanın evleri ve mekanları dekore etmenin en popüler yollarından biri olmasının ana nedeni, kullanım kolaylığı ve rahatlığı sağlamasıdır. Bu açıdan kurulumu kolaydır. Herhangi bir değişiklik veya ek prosedür olmadan saatler içinde tamamlanabilir. Bu nedenle duvar kaplama örnekleri, boyama ve onarım gibi diğer dekoratif aşamalarda zaman ve emek harcamadığı için kullanıcılar tarafından oldukça ilgi görmektedir.

Duvar kaplama panelini kullanmadan önce hangi duvara uygulanacağına karar vermeli ve bu duvarın mevcut ölçüsünü ve uzunluğunu almalısınız. Doğru duvar ölçümü, eksiksiz ve tutarlı bir duvar kaplamasının temel unsurlarından biridir. Ölçümler tamamlandıktan sonra binlerce duvar paneli seçeneği arasından kişisel zevkinize ve iç tasarımınıza en uygun duvar paneli desenini seçmelisiniz. Ayrıca kullanmak istediğiniz yapının malzemesini belirlemek de estetik açıdan yaptığınız seçimler kadar önemlidir. Böylece ürünler hem mekansal tasarım hem de özellik beklentilerini karşılamaktadır. Sonrasında ise ürün seçenekleri arasından bir seçim yapmanız gerekir. Yapıştırıcısız bir panel modeli seçerseniz, duvar yapıştırıcısı ilavesiyle kullanarak duvar paneli işlemini çok hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Duvar Kaplama Paneli Örnekleri

İç mekan panel örneği, farklı tarz ve tasarımları benzersiz bir şekilde harmanlamaları nedeniyle tüm dekorasyon ve tasarımlarda tercih edilmektedir. Parçalı seçenekler olarak da bilinen farklı türdeki duvar panelleri, kullanıcılar için oldukça kullanışlıdır. Sadelik ve zarafeti bir arada arayan kullanıcılar, mevcut ortamlarını olduğundan daha geniş hale getirmek için genellikle en parlak monokrom duvar panelini veya sağlam bir desende duvar panellerini tercih ederler. Radikal tasarımları seven ve düzgün bir iç tasarım arayan kullanıcılar, ahşap duvar kaplama panel örneği ve tuğla görünümlü duvar paneli tercih edebilir. Aynı zamanda bu kişiler desenli duvar panelini tercih edebilir ve eski detaylara yer verebilir.

Mevcut duvar panelleri, kullanıcının ihtiyaçlarına bağlı olarak, çok kısa bir sürede uygulanabilir. Böylelikle duvar kaplama örnekleri farklı desenlere, eski ahşap ve tuğla yüzeylere veya pürüzlü yüzeylere dönüşür. Bu durum da iç mekan kullanımına yönelik dekorasyon, tasarım ve görselleri çok kısa sürede ve makul bir maliyetle oluşturmanıza olanak tanır.

5 Mükemmel Proje

Duvar kaplama paneli örnekleri görebileceğiniz birbirinden güzel 5 proje örneği hazırladık. İstediğiniz ve hayal ettiğiniz mekana ulaşabilmeniz için örnek olarak bakabileceğiniz, esinlenebileceğiniz harika birkaç örneği bizimle incelemeye ne dersiniz? Hem pratik hem uzun ömürlü olan paneller sıklıkla işletmeler tarafından kullanılıyor özellikle taş duvar paneli modelleri en sık tercih edilen uygulamalardan. Ancak bu kadar geniş yelpazede kullanıldığını ve mekanda en baskın rolü oynadığını biliyor muydunuz?

Gökkuşağı Koleji Bahçelievler

2019 sezonunda gerçekleştirdiğimiz projede duvar kaplama paneli uygulamaları ile Gökkuşağı Koleji Bahçelievler Şubesini yepyeni görünümüne kavuşturduk. Toplamda 1350 m2 alanda yapılan çalışma kaplama duvar paneli seçenekleriyle yeniden giydirildi. Öğrencilerin yaşam alanlarını tuğla ve beton serileri kullanarak tasarlarken, eğitim ve öğretim hayatına başlayacak okulumuzu en kısa sürede hazırladık. Dindin ve dinamikliğin dengeli dansı sofistike bir atmosfer yaratırken farklı renk tuğlaların birbiri ile uyumunu da mekanın tamamında hissettirdik.

gokkusagi koleji bahcelievler
GÖKKUŞAĞI KOLEJİ BAHÇELİEVLER
gokkusagi koleji bahcelievler
GÖKKUŞAĞI KOLEJİ BAHÇELİEVLER
gokkusagi koleji bahcelievler
GÖKKUŞAĞI KOLEJİ BAHÇELİEVLER

Happy Center Genel Merkez

Duvar kaplama paneli çeşitlerinden tuğla ve beton karması ile harika bir ortam yarattığımız Happy Center Genel Merkezi oldukça etkileyici bir alana dönüştü. Karşılama alanından yönetim ofislerine kadar değişime dahil olan Happy Center 180m2 alanda dinamik, yenilikçi ama dengeli bir ortama ev sahipliği yapıyor. Kaplama duvar paneli kullanılan niş mekanlardan biri olan Happy Center geniş kullanım alanı ile konforun ve tasarımın merkezi.

Happy Center genel merkez tas tugla beton gorunumlu fiber duvar paneli
Happy Center Genel Merkez
Happy Center genel merkez tas tugla beton gorunumlu fiber duvar paneli
Happy Center Genel Merkez

Vadi İstanbul AVM Magic World

Kaplama duvar paneli çalışmalarında en etkileyici serilerden birini gerçekleştirdiğimiz Vadi İstanbul AVM Magic World gençlerin büyük beğenisini alan eğlence merkezi olmayı başardı. Özel tarzlar ve dengeli panel kullanımı ile kendinden uzun süre söz ettiren Magic World, çocukların çok sevdiği temaları DC Panelin özel tasarımları ile birleştirdi. Çeşitlerinden dizayn serisi ve tuğla serilerinin mükemmel dansını fotoğraflarda görebilirsiniz. Mekana kattığı sıra dışı duygu çabasız dikkat çekmenin püf noktası.

polonez vadi istanbul avm beton gorunumlu fiber duvar paneli
Brasserie Polonez Vadi İstanbul AVM
polonez vadi istanbul avm beton gorunumlu fiber duvar paneli
Brasserie Polonez Vadi İstanbul AVM

Artemis Arıtım

Ofis tasarımları içerisinde gözde uygulamalardan biri olan Artemis Arıtım Burton Nova Âlâ ile dikkat çekici bir atmosfere sahip. renklerin ve dokuların mekan ile uyumuna şahitlik ettiğimiz bu çalışma aynı zamanda hızlı ve sorunsuz uygulanarak DC Panel farkı ile tasarlandı. 230 m2 alanda yapılan çalışma konfor alanını renklendirerek keyifli bir hissiyat kazandırdı. Mekanın ışık ve dokusuna uyumlu renklerin birbiri ile kombinlenmesi, tekdüzelikten ve sıkıcılıktan uzak kalınması tuğla serilerinin gücünü bir kez daha ortaya koydu. Her ortama uygun bir modeli olan tuğla serisi kesinlikle denenmeye değer bir tasarıma sahip. Kaplama duvar paneli tasarımları içerisinde en sevilen tuğla serisini hemen denemeye ne dersiniz?

artemis aritim tugla brick gorunumlu fiber duvar paneli
Tuğla Panel Uygulaması
artemis aritim tugla brick gorunumlu fiber duvar paneli
Tuğla Panel Uygulaması
artemis aritim tugla brick gorunumlu fiber duvar paneli
Tuğla Panel Uygulaması

Kent Üniversitesi Taksim

Kullanılan ve beyaz tuğla serisi ile adeta şahlanan Kent üniversitesi, dingin ve ferah bir atmosferi DC Panel güvencesi ile öğrencilerine sunuyor. Mekanın tüm odak noktasını sakinliğe ve ferahlığa çeviren etki aynı zamanda temiz ve berrak bir görünüm kazandırıyor. Taksim’deki üniversitenin tüm koridor ve merdiven boşluklarını yeniden tasarlayarak toplama 450 m2 alanı yeniledik. Farklı duvarların, farklı eğimlerin ve değişik ışık alanlarının olduğu üniversite binasında her alanda aynı ferahlık etkisini ve uygulama başarısını sağladık. Hem çalışanları hem öğrencileri için muhteşem bir keyif alanı sağlayan kaplama duvar paneli çeşitlerini siz de hemen mekanınızda kullanmaya başlayabilirsiniz. Taş duvar paneli mesela? Ne dersiniz, harika olmaz mı? 🙂

Duvar kaplama paneli
Duvar kaplama paneli

kent universitesi taksim tas tugla ahsap beton gorunumlu fiber duvar paneli