Yenilikler | Haberler | Fırsatlar

Ahşap Duvar Kaplama Modelini Seçmeden Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

m durmiante vento ahsap gorunumlu fiber duvar paneli

Panel modellerini neye göre seçiyorsunuz? İşte size harika bir model seçim rehberi. Ahşap kaplama duvar tercihlerinizde sizi başarılı kılacak ve seçim yapmanızı kolaylaştıracak öneriler hazırladık. Ahşap duvar paneli tercihiniz için size yardımcı olacak rehberimizi okumaya hazırsanız başlayalım…

Duvar Kaplama Paneli Avantajları

Öncelikle neyi neden seçtiğinizi belirlemenize yardımcı olacak avantajlara bir bakalım. Ahşap kaplama tercih ederseniz uzun ömürlü ve dayanıklı ama bir o kadar da ekonomik çözümlere adım atmış olursunuz. Ahşap kaplama duvar için söyleyebileceğimiz en önemli özelliği ise gerçek ahşaba nazaran suya ve ısıya aşırı derecede dayanıklı olması. Yani bu malzemeler yanmıyor, sudan şişmiyor ve nemden kabarmıyor. Ayrıca duvar ahşap kaplama kolay uygulanabildiği gibi tamir ve tadilat gerektiğinde parça olarak kolayca sökülebiliyor. Sökülen parçaları dilerseniz bambaşka bir alanda kullanabilirsiniz çünkü bu paneller aynı zamanda sökülüp başka alanlara takılabiliyor. Boyanabilir ve silinebilir olduğu için farklı ihtiyaçlarınıza anında cevap verebiliyor.

Duvar Kaplama Paneli Dezavantajları

Eğer evinize veya mekanınıza panel yaptırmaya karar verdiyseniz ve bu uygulamanın mekanınıza bir dezavantajı olup olmayacağını merak ediyorsanız hemen bu merakınızı giderelim. Ahşap kaplama duvar uygulamalarının hiçbir dezavantajı yoktur. Kolay uygulanır, kolay sökülür, söküldüğü alana zarar vermez ve istenildiği zaman başka alana takılır. Darbelere karşı dayanıklıdır. Böyle olunca da hiçbir dezavantajından bahsetmek mümkün değil. Hem ekonomik olarak mutlu eden hem de kolay ve hızlı uygulandığı için çok sevilen bu paneller gelecekte mekanlarda daha çok kullanılıyor olacak, bizden söylemesi.

Ahşap Duvar Kaplama Tercih Edilmeli mi?

Hızlı, kalıcı, etkileyici ama ekonomik tasarım çözümleri istiyorsanız elbette ahşap kaplama  uygulamalarını tercih etmelisiniz. Ancak çok geçici çözümler arıyor ve dayanıklı olup olmamasını önemsemiyorsanız belki de ahşap kaplama duvar uygulamaları size göre değildir. Duvar ahşap kaplama çalışmaları yapmadan önce sizin için hazırladığımız yazılara göz atmanızı ve en doğru model ve rengi seçebilmek için ön hazırlık yapmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca uzmanlarımızın görüşlerinin yer aldığı blog yazıları sizler için etkili bir kılavuz niteliğindedir. Dayanıklı, etkili, pratik ve uzun ömürlü çözümler arayan ama dekorasyon değişimleri için ciddi bütçeler ayırmak istemeyen herkesin kaplama modellerini tercih edebileceğini söyleyebiliriz. Çünkü duvar panelleri gerçekten harika bir teknoloji ile tasarlanmakta ve üretilmektedir.

Duvar Kaplama Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Seçim günü geldiğinde öncelikle mekanın anatomisine dikkat etmelisiniz. Panel seçerken mekanın aldığı ışığı, atmosfer hissini, metrekaresini ve derinliğini gözlemlemelisiniz. Karanlık ve küçük alanlar için ilk tavsiyemiz küçük desenli ve açık renk modellere yönelmeleri şeklinde. Ayrıca her zaman söylediğimiz gibi öncelikle çevre ile uyumuna bakmalısınız. Nasıl tamamlayıcılar kullanılacağı mekanın nasıl bir enerji vermesini istediğiniz gerçekten çok önemli. Karanlık mekanlar için aydınlık renkleri öneriyor dış mekanlar içinse iri desenli tasarımlara göz atmanızı öneriyoruz. İç mekan ile dış mekan modelleri seçerken bu ayrımları göz önünde bulundurmaya özen gösterin.

Ahşap Duvar Kaplama Fiyatları

En merak edilen konuların başında panel fiyatları geliyor. Model ve metrekare derinliği bilmeden fiyat verebilmek mümkün olmasa da ahşap kaplama duvar uygulamalarının oldukça ekonomik çözümler sunduğunu söyleyebiliriz. Hatta dayanıklılığı ve uzun ömürlüğü göz önünde bulundurulur ve uygulama pratikliği düşünülürse hem en ekonomik hem de en mantıklı tercih duvar ahşap kaplama uygulamaları olacaktır. Hemen size en uygun ahşap duvar paneli kaplamayı seçerek duvar panelleri ile tanışın, farkı kendi mekanınızda deneyimleyin…