Yenilikler | Haberler | Fırsatlar

Beton Görünümlü Duvar Paneli Hakkında Bilmeniz Gerekenler

MGırabaBluePas

Beton görünümlü duvar paneli nedir? Hangi alanlarda kullanabilirsiniz? Beton duvar panelleri için uygulama örnekleri ve tavsiyelerimizi bu yazımızda görebilirsiniz. Haydi beton duvar paneli uygulamalarını yakından tanıyalım.

Beton Görünümlü Duvar Paneli Nedir? 

Türkiyen’nin en büyük duvar paneli üreticisi olduğumuzu biliyor muydunuz? Onlarca uygulama ve üretim fikirleri içerisinde en sevdiklerimizden biri olan beton görünümlü duvar panellerini nasıl kullanabileceğinizi anlatmak için bu yazıyı hazırladık. Öncelikle beton görünümlü duvar paneli nedir? Bu soruya cevap verelim. Dışardan baktığınız zaman hatta dokunduğunuzda beton hissi veren ve gerçek beton gibi görünen ancak beton kadar ağır ve kaba olmayan panellere beton görünümlü duvar panelleri adı veriliyor. Bu paneller beton gibi görünse de dekorasyonda gerçek beton uygulamaları kullanmaktan farklıdır. Panel şeklinde hazırlanır ve daha hızlı daha ekonomiktir. Ortalama 5 ile 8 kg arasında değişen ağırlıkları ve 3-5 cm aralığında kalınlıkları vardır. Bu sayede kolay taşınabilir ve uygulama esnasında pratiklik sağlarlar.

m511-galita-claro-beton-gorunumlu-fiber-duvar-paneli

Beton Görünümlü Duvar Panelinin Sağladığı Avantajlar Nelerdir? 

Beton görünümlü duvar paneli, uygulama, maliyet ve kullanış bakımından harika avantajlar sunuyor. En büyük avantajı ise gerçek beton uygulamalarının en büyük handikapı olan çimento, alçı, kum gibi inşaat kirliliğinden sizi kurtarıyor olması. Üstelik beton paneller gerçek beton kadar güçlü ve dayanıklıdır. Isıdan, sudan ve darbeden asla etkilenmez. Portatif olmaları sayesinde tadilat için kolaylıkla sökülebilir yeni tasarım değişiklikleri için takıldıkları alandan başka alana kolaylıkla transfer edilebilir. Boyanabilir olduğu için değişikliklere kolaylıkla uyum sağlar. Esnek yapısı sayesinde her zeminde ve eyimde kullanılabilir. Binaya gerçek beton uygulamaları kadar yük bindirmediği için daha güvenli ve avantajlıdır. Dekupaj ve elmas testere ile kolaylıkla şekillendirilebilir. Yıkanabilirdir ve aynı zamanda bakım gerektirmeyecek malzemelerden üretilmiştir.

Beton Görünümlü Duvar Paneli Fiyatları 

Hem pratik hem de oldukça sağlam olan bu paneller iç mekan ve dış mekanlar için ekonomik olarak uygulanabilmektedir. Tekrar kullanılabilir olması, dayanıklı ve esnek olması sayesinde istediğiniz zaman farklı alanlarda kullanabilmenizi sağlar. Tüm bunları muadillerinden çok daha az para ödeyerek elde edebilirsiniz. Duvar panelleri, gerçek beton uygulamalarına oranla oldukça az maliyetli ve ekonomiktir. İşçiliği kolay olduğu için beton uygulamalara oranla daha az işçilik maliyeti sağlar. Beton görünümlü duvar paneli fiyatları tercih edilecek modelin özelliklerine ve kullanılacak alanın büyüklüğüne göre değişiklik gösterir. Bizimle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

cekimler

En Güzel Beton Görünümlü Duvar Panelleri 

Daha eğlenceli, renkli ve dinamik alanlar yaratabilmenizi sağlayan beton görünümlü duvar panelleri hem iç hem de dış mekanlarda kullanıma uygundur. İsterseniz beton panelleri tek başına kullanabilir isterseniz ahşap veya taş panellerle uyumunu mekanlarınıza taşıyabilirsiniz. Beton efekti ile yaşam alanlarınızın enerjisini değiştirmeniz oldukça kolay olacaktır. Farklı ve modern görünümleri elde etmek için beton panelleri tek başına kullanabileceğiniz gibi tamamlayıcı unsurlarla da destekleyebilirsiniz. Mimarinin yeni soluğu olarak değerlendirilen beton görünümlü paneller hem iç mekanlara hem de dış mekanlara güçlü etkiler yaratacak ve çabasızca dikkat çekmenizi sağlayacaktır. 

Beton duvar paneli modellerimizi incelemek için “Beton Serisi” sayfamızı ziyaret etmenizi ve birbirinden farklı modellerimizi keşfetmenizi tavsiye ederiz. Yaşam alanlarınızda farklılıklar yaratmak için dikkat çekici uygulamalar arıyorsanız beton görünümlü paneller sizin için en yaratıcı çözümler olabilir. Uygulama alanlarının çeşitliliğini gördüğünüz zaman belki de bugüne kadar hiç değiştirmeyi düşünmediğiniz bir alanı beton görünümlü paneller ille zenginleştirmeyi düşünebilirsiniz. Çeşitli birçok alanda enerjik ve yaratıcı etkiler yaratacağından emin olabilirsiniz.