Yenilikler | Haberler | Fırsatlar

Beton Görünümlü Duvar Paneli Hakkında Bilmeniz Gerekenler

MGırabaBluePas

Beton görünümlü duvar paneli nedir? Hangi alanlarda kullanabilirsiniz? Beton duvar panelleri için uygulama örnekleri ve tavsiyelerimizi bu yazımızda görebilirsiniz. Haydi beton duvar paneli uygulamalarını yakından tanıyalım.

Beton Görünümlü Duvar Paneli Nedir? 

Türkiyen’nin en büyük duvar paneli üreticisi olduğumuzu biliyor muydunuz? Onlarca uygulama ve üretim fikirleri içerisinde en sevdiklerimizden biri olan beton görünümlü duvar panellerini nasıl kullanabileceğinizi anlatmak için bu yazıyı hazırladık. Öncelikle beton görünümlü duvar paneli nedir? Bu soruya cevap verelim. Dışardan baktığınız zaman hatta dokunduğunuzda beton hissi veren ve gerçek beton gibi görünen ancak beton kadar ağır ve kaba olmayan panellere beton görünümlü duvar panelleri adı veriliyor. Bu paneller beton gibi görünse de dekorasyonda gerçek beton uygulamaları kullanmaktan farklıdır. Panel şeklinde hazırlanır ve daha hızlı daha ekonomiktir. Ortalama 5 ile 8 kg arasında değişen ağırlıkları ve 3-5 cm aralığında kalınlıkları vardır. Bu sayede kolay taşınabilir ve uygulama esnasında pratiklik sağlarlar.

m511-galita-claro-beton-gorunumlu-fiber-duvar-paneli

Beton Görünümlü Duvar Panelinin Sağladığı Avantajlar Nelerdir? 

Beton görünümlü duvar paneli, uygulama, maliyet ve kullanış bakımından harika avantajlar sunuyor. En büyük avantajı ise gerçek beton uygulamalarının en büyük handikapı olan çimento, alçı, kum gibi inşaat kirliliğinden sizi kurtarıyor olması. Üstelik beton paneller gerçek beton kadar güçlü ve dayanıklıdır. Isıdan, sudan ve darbeden asla etkilenmez. Portatif olmaları sayesinde tadilat için kolaylıkla sökülebilir yeni tasarım değişiklikleri için takıldıkları alandan başka alana kolaylıkla transfer edilebilir. Boyanabilir olduğu için değişikliklere kolaylıkla uyum sağlar. Esnek yapısı sayesinde her zeminde ve eyimde kullanılabilir. Binaya gerçek beton uygulamaları kadar yük bindirmediği için daha güvenli ve avantajlıdır. Dekupaj ve elmas testere ile kolaylıkla şekillendirilebilir. Yıkanabilirdir ve aynı zamanda bakım gerektirmeyecek malzemelerden üretilmiştir.

Beton Görünümlü Duvar Paneli Fiyatları 

Hem pratik hem de oldukça sağlam olan bu paneller iç mekan ve dış mekanlar için ekonomik olarak uygulanabilmektedir. Tekrar kullanılabilir olması, dayanıklı ve esnek olması sayesinde istediğiniz zaman farklı alanlarda kullanabilmenizi sağlar. Tüm bunları muadillerinden çok daha az para ödeyerek elde edebilirsiniz. Duvar panelleri, gerçek beton uygulamalarına oranla oldukça az maliyetli ve ekonomiktir. İşçiliği kolay olduğu için beton uygulamalara oranla daha az işçilik maliyeti sağlar. Beton görünümlü duvar paneli fiyatları tercih edilecek modelin özelliklerine ve kullanılacak alanın büyüklüğüne göre değişiklik gösterir. Bizimle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

cekimler

En Güzel Beton Görünümlü Duvar Panelleri 

Daha eğlenceli, renkli ve dinamik alanlar yaratabilmenizi sağlayan beton görünümlü duvar panelleri hem iç hem de dış mekanlarda kullanıma uygundur. İsterseniz beton panelleri tek başına kullanabilir isterseniz ahşap veya taş panellerle uyumunu mekanlarınıza taşıyabilirsiniz. Beton efekti ile yaşam alanlarınızın enerjisini değiştirmeniz oldukça kolay olacaktır. Farklı ve modern görünümleri elde etmek için beton panelleri tek başına kullanabileceğiniz gibi tamamlayıcı unsurlarla da destekleyebilirsiniz. Mimarinin yeni soluğu olarak değerlendirilen beton görünümlü paneller hem iç mekanlara hem de dış mekanlara güçlü etkiler yaratacak ve çabasızca dikkat çekmenizi sağlayacaktır. 

Beton duvar paneli modellerimizi incelemek için “Beton Serisi” sayfamızı ziyaret etmenizi ve birbirinden farklı modellerimizi keşfetmenizi tavsiye ederiz. Yaşam alanlarınızda farklılıklar yaratmak için dikkat çekici uygulamalar arıyorsanız beton görünümlü paneller sizin için en yaratıcı çözümler olabilir. Uygulama alanlarının çeşitliliğini gördüğünüz zaman belki de bugüne kadar hiç değiştirmeyi düşünmediğiniz bir alanı beton görünümlü paneller ille zenginleştirmeyi düşünebilirsiniz. Çeşitli birçok alanda enerjik ve yaratıcı etkiler yaratacağından emin olabilirsiniz.

Dış Cephe İçin Beton Görünümlü Duvar Paneli

Beton görünümlü duvar kaplama paneli, dış cephenizin tümüne uygulayabileceğiniz modern ve cesur bir tasarım ürünüdür. Betonun sade ve doğal şıklığı dış mekânınıza ayrı bir soluk getirecektir. Betonun sağlam oluşu sadece görüntüde kalmayacak, uygulama yaptığınız duvarlara asla ağırlık oluşturmayacaktır. Dış cephenin en büyük sorunlarından bir tanesi sürekli güneş ışınlarına maruz kalması, yağışlı havalarda deforme olması ve genel olarak darbelere maruz kalmasıdır. Beton görünümlü duvar paneli dış cephenizi darbelere karşı püskürtür, güneşe karşı da oldukça dayanıklıdır. Bu sebeple renk değiştirmez veya yapısında bir değişiklik olmaz.

Ofis İçin Beton Görünümlü Duvar Paneli

Çalışma alanları, ofisler günlük olarak çokça vakit geçirdiğimiz alanlardır. En dikkat edilmesi gereken mevzu ise dikkati dağıtacak bir unsur olmaması, çalışanlar ya da gelen kişiler de dahil iş ortamında odaklanma sorunu yaşamamalarıdır. Beton görünümlü dekoratif duvar panelini ofislerde kullanmak akıllıca bir seçim olacaktır. Gri tonlarda kullanacağınız beton duvar kaplama panelinin psikolojiye etkisi; istikrarlı olma, rahatlama ve sakinleşme, resmiyet, güvenilirlik ve pratik olmaktır. Ortamınıza ekstra bir canlılık ve hareketlilik katmak açısından beton görünümlü duvar panelini sarı, turuncu gibi renklerle de tamamlayabilir, ofisinizde çalışma hayatınızı da oldukça diri tutabilirsiniz.

Duvarlarınız İçin Çözümler

Geleneksel çözüm olan duvar kağıdını geride bırakarak, yeniliklere de kucak açarak aslında ne kadar doğru kararlar aldığınızı, beton görünümlü duvar paneli kullanarak anlamak mümkün. Bunun için sadece uzmanlarımıza şans vermeniz yeterli olacaktır. Kaba inşaatı bitmiş bütün duvarlarda kolayca uygulanan beton görünümlü duvar paneli size geleneksel çözüm olan duvar kağıdı gibi problem yaratmayacak ve kullanımı da oldukça uzun ömürlü olacaktır. Kusurlu olan duvarlarınızı mükemmel kapatıcılığıyla da kusursuz görünüme kavuşturur ve sizi memnun edecek tasarımlar yaratır. İç cephe olarak çocuk odası, anaokulu gibi çocukların da sıkça bulunduğu alanlarda gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Çünkü kanserojen hiçbir madde içermez ve doğa dostu bir şekilde tasarlanmıştır. İç cephe için ısı yalıtımı sağlayacak beton duvar kaplama paneli soğuk havalarda ısınma masrafından büyük ölçüde tasarruf etmenizi sağlar.