Beton Serisi

Beton Serisi

Yaşam alanlarınıza brutal dokunuşlar yapmak için

Endüstriyel devrimin temel yapı taşı olan beton malzemesinin güçlü dokusunu yaşam ve çalışma alanlarınıza misafir eden Taş Serisi, zengin desen ve renk seçenekleri, montaj kolaylığı ve zahmetsiz kullanımı sayesinde brutal akımın izlerini taşıyan keyifli ve sofistike yaşam alanları yaratıyor.

Beton Serisi

Türkiye’nin en büyük dekoratif duvar paneli üreticisi DC Panel tarafından tasarlanıp üretilen Beton Serisi dekoratif duvar panelleri, betonun farklı kullanım formlarını aynı dekoratif palette buluşturan birbirinden güzel modellerden oluşuyor. Yüksek tavanlı ve geniş mekânların duvar, kolon ve tavan yüzeylerinde kullanarak bütünlüğü sağlayabileceğiniz Galita, mekânı pürüzsüz duvarların monotonluğundan kurtaran şık bir seçim olmasının yanı sıra Beton Serisinin de en sevilen modellerinden biri.

Beton Duvar Serisi

Pritzker Mimarlık Ödülü sahibi Japon mimar Tadao Ando‘nun adıyla anılan ve ilk kullanıldığı 1970’lerde cephe çözümlerinde çığır açan brutal beton malzeme, Japon minimalizmini Avrupa ve Amerika’da ortaya çıkan modern mimariyle bir araya getirerek uluslararası modern mimarlığa yeni bir boyut kazandırmıştır. DC Panel olarak, bu tasarımın mekânlarda kullanılabilirliğini kolaylaştırarak hızlı ve hafif bir çözüm sunmak amacıyla Gıraba modelini geliştirdik. Gıraba modelinin klasik pas ve mavi pas rengine sahip yeni versiyonları da ilginizi çekebilir. Modern mekânların tercih ettiği çıplak beton dokusunu yumuşatan ve sakin görünüme kavuşturan çizgileriyle Gerenge, konutlarda, ofislerde ve kafelerde keyifli bir yaşam ortamı yaratmaya, yatayda kullanılan çizgileri sayesinde dar alanları daha geniş göstermeye yardımcı oluyor. 2. Dünya Savaşı sonrasında çağdaş mimarinin yeni soluğu olarak görülen brutalizmden izler taşıyan Burgaca, sizi taşıyıcı sistemin ve yapı gereçlerinin çıplak bırakıldığı bu akıma dahil olmaya davet ediyor. Beton, iç mekâna girdikten sonra Desiada duvar paneli ile form değiştiriyor. Beton efekti katılarak sektöre yeni bir vizyon kazandırırken, farklı renk seçenekleriyle değişik kombinasyonlar oluşturarak her mekâna uygun etkileyici tasarımlar sunuyor. Farklı çizgisiyle beton dokusunu daha hareketli ve eğlenceli hale getiren eşsiz bir model Desiada. Beton ve tuğlayı buluşturan Nuvola modelinin mekâna kattığı bitmemişlik duygusu, her an işlenmeye devam edilebilirmiş hissi uyandırırken çabasızca dikkat çekmeyi başarıyor.

Beton Görünümlü Duvar Serisi

Beton ve ahşabın bir arada başarıyla kullanıldığı Pueblo, yaratıcı ve yenilikçi deseni ile güç ve sıcaklığı hiç çaba harcamadan bir araya getirmeyi başaran yaşam alanları sunuyor. DC Panel Beton Serisi’ndeki bütün bu modeller keşfedilmeyi bekliyor.