Brüt Beton Panel

Brüt Beton Panel tasarımlarının sunduğu ayrıcalıklarla tanışmanın tam zamanı! Hemen bizi arayın, tüm sorularınızı yanıtlayalım.

Brüt Beton Paneli Hangi Müşterilerimize Uyguladık?

tv
sigma
marmarapark
muum
gogga
thx

BRÜT BETON PANEL NEDİR?

Brüt beton duvar paneli, geleneksel beton ve ürünlerden sıyrılmış, hatta belki birçok insanın hayalinde kurduğu farklı, dinamik, sade ve şık görünüm elde etmek isteyenlerin beklentilerini karşılayan muhteşem bir tasarım ürünüdür. Lifli çimento, selüloz ve mineral malzemelerden oluşan görünür baskı kalıbı ile güçlendirilmiş bir çimento kompozit malzemedir. Hafif oluşu ve bunun yanında modern bir yalıtım sağlaması isteklerinizi büyük ölçüde karşılayacak türdendir. Yeniliklere her geçen gün bir yenisi eklenirken bizim hayatımıza dahil edilen brüt beton kaplama sayesinde istediğiniz tarz ve sıcaklığa kavuşmuş olacaksınız.

cementox

BRÜT BETON PANEL ÖZELLİKLERİ

cementoxconcretepanel
 • Yapıların iç ve dış cephe yüzeylerinde kaplama malzemesi olarak kullanılır
 • Kendine has düz bir dokuya sahiptir
 • Projeye özel istenilen ebatlarda hazırlanabilir
 • Herhangi bir dış cephe boyasıyla boyanabilir
 • 2-20 mm arası kalınlık olacak şekilde üretilir
 • Uygulama sistemi perçin-vidalı sistem , gizli sistem ya da klipsli sistemdir
 • Ürünün istenilen kenarlarına 45 derecelik açı ile pah verilebilir
 • A1 sınıfıdır, yanmaz
 • Hafiftir , yapılara yük oluşturmaz
 • Çevre ve insan dostudur
 • Uzun ömürlüdür
 • Akustik olarak yalıtılmıştır.

BRÜT BETON PANEL AVANTAJLARI

Cephe kaplama malzemesi olarak geleneksel beton, kullanım ömrü boyunca yapısında yıpranmaya neden olacak birçok kimyasal bulundurur. Yapısını bozacak şekilde de birçok fiziksel etkilere maruz kalmaktadır. Bu etkiler betonun özelliklerinden, kullanıldığı ortamdan ve betondaki alkaliler ile reaktif agregalar arasındaki reaksiyonlardan kaynaklanır. Bu nedenle geleneksel beton yeterli olmadığından brüt beton kaplama gibi dayanıklı malzeme kullanılabilir.

Brüt beton duvar panelinin özel yapısı sayesinde geçirgenliği düşüktür ve kimyasal direnci geleneksel betona göre daha yüksektir. Çok az malzeme beton kadar kuvvetlidir. Çimento Sürdürülebilirlik Girişimi’ne göre beton, dünyada en çok kullanılan malzemedir. Ahşap, çelik ve diğer yapı malzemelerine göre de daha sık kullanılır. Yapılan binalarda brüt beton dış cepheyi olduğu gibi genelde göremezsiniz. Fakat artık insanlar beton panellerin çeşitli oluşuyla da birlikte ham güzelliğini benimsemiş durumdadır.

BRÜT BETON PANEL KAPLAMA HAKKINDA MERAK EDİLENLER

brut beton
cementoxl

Brüt beton duvar paneli deyince sadece düz bir görünüm aklınıza gelmesin. Brüt beton duvar kaplama ile hayal gücünüzün ürettiği şekilde doku, desen ve efektlerle dilediğiniz görünümü elde edebiliyorsunuz.

Brüt beton duvar paneli konusunda en çok merak konusu olarak olan brüt beton duvar paneli sıcaklık ve soğukluk geçirgenliğinde ne derece işimizi görüyor sorusunun cevabı ise şu şekilde; bu özel tasarım sayesinde siz evinizin odalarında veya ofisinizde görsel şıklığı yaşarken aynı zamanda brüt beton panelin size sunduğu eşsiz yalıtımdan faydalanırsınız.

Havalandırmalı yağmur perdesi sisteminin ya da arkadan havalandırmalı perde duvar sistemi birlikte kullanıldığında DC Brüt Beton Panelleri, nemi, küfü, ısıyı ve donu binadan uzak tutarak, brüt beton kaplama arkasında hava dolaşımına izin verir. Beton görünümünü seviyorsanız fakat tek bir brüt beton panel renginde de kalmak istemiyorsanız doğal gri, metal gri ve bronz gri olarak çeşitli renklerde paneller sizler için üretilir. Brüt beton kaplama alçıpan, kontrplak, çimento levha ve betona uygulanabilir. Brüt beton panel ve çeşitleri vizyon, doğal ham madde ve karmaşık olmayan şık bir görünüm ile tasarım endüstrisine birçok avantaj sağlar.

NEDEN ÇİMENTO ESASLI BRÜT BETON PANEL KULLANMALISINIZ?

Zarafet ve sadeliğiyle büyüleyen brüt beton paneller sizin ihtiyacınıza göre tasarlanmıştır. Hafif, kolay uygulanabiliyor olması, doku ve tasarımın kendine has olması, ortamda keskin bir cazibe sağlamasıyla da mimarların fazlasıyla dikkatini çekmektedir. Sadece brüt beton dış cephe olarak kullanılmayan bu ürünü ofisinizde, banyonuzda, salonunuzda ve hatta mobilyalarınızda dahi kullanabilirsiniz.

Genelde ürünün sürdürülebilir ve kullanımının uzun ömürlü olması sebebiyle tercih edilmektedir. Size pürüzsüz ve mat bir yüzey sunmakla birlikte canlılığı da beraberinde getirmektedir. Sonrasında yüzeyin istenildiği gibi boyanması en büyük tercih edilme sebepleri arasında yer almaktadır. Brüt beton paneli bir mağazada veya şantiyede gerekli olan herhangi bir boyut ve şekilde kesebilirsiniz.

Brüt beton panelinin üzerine çivi, vida monte ederek aksesuar ve tablolarınızı gönül rahatlığıyla da asabilirsiniz. Bunların dışında brüt beton kaplamanın banyodaki sağlam cazibesine de hayır diyemeyeceksiniz. Otantik malzemesiyle dokunsal ve duygusal etkileşim ile birlikte kendinizi de özel hissetmenizi sağlayacak. Brüt beton panel ısı yalıtımı dolayısıyla soğuk havalarda bile banyonuzda ısı kaybına sebebiyet vermez. İçeriği kokusuz ve doğal olduğu için kullanımda tercih sebebidir. Brüt beton panelini zemine uyguladığınızda size verdiği doğallık hissinden de oldukça memnun kalırsınız. Çağdaş banyo rahatlığında modern görünüme brüt beton kaplama sayesinde kavuşun.

mikrocement na podlodze
cementox

BETON MOBİLYA & SEHPA

cementox w

DC Panel özelleştirilebilen yetenekleri sayesinde sizin düşüncenizin de ötesinde hayatınızdaki en ufak ayrıntılara dahi el atıyor. Alışveriş merkezleri, ofis malzemeleri haricinde de artık evimizde de dekor olarak kullanacağımız beton mobilya artık karşımıza sıklıkla çıkacak. Evinizin içinde ve dışında da hem bu kadar dayanıklı hem de kullanımı kolay olan beton sehpayı kullanmak için belki de geç kaldığınızı bile düşüneceksiniz. Beton sehpa haricinde de brüt beton paneli alanınızda bir tezgâh olarak kullanmayı da düşüneceksiniz ki bu artık hayal değil. Bu sayede bulunduğunuz ortama sofistike bir görünüm kazandırmış olacaksınız.

ÇİMENTO ESASLI BRÜT BETON PANEL KAPLAMANIN FARKLILIKLARI

Brüt beton kaplamanın üstün dayanıklılığını ve performansını hesaba katarsanız, perakende, ticari ve ofis düzenlemeleri için neden bu kadar popüler bir çözüm olduğunu anlamanız hiç de zor olmayacaktır. Bugün betonun sağlam ve dayanıklı yüzeyinin yanı sıra çeşitli ürün seçeneklerine sahip olduğumuz için de şanslıyız. Örneğin, brüt beton kaplamanın dokusu ve esnekliğinden tutun pürüzlü ya da cilalı görünüme sahip olması gibi dekoratif duvar kaplama ürünlerini kolayca edinebiliyoruz. Dahası, geleneksel betonda çok fazla sayıda mekanik cilalama ve taşlama işlemi bulunuyor. Siz brüt beton panellerini tercih ettiğinizde bu işlemlerin ağırlığından ve fazla masrafından da kaçınmış olursunuz.

Brüt beton duvar panelini yatay ve dikey olarak kullanabilirsiniz. Böylelikle uygulanan simetrik çizgilerle birlikte sizlere tek tip beton görünümünü sunar. Brüt beton dış cephe ve diğer tüm yüzeylerdeki paneller, geleneksel panellerden daha ince üretilebilmektedir. Bu sebeple geleneksel diğer panellerin aynı boyutuna göre ağırlıkları da bir o kadar az olur. Bu da panellerin daha kolay taşınmasını sağlar, cephe üzerindeki yükü azaltır ve böylelikle yapının toplam yükü hafifler. Brüt beton panelin düşük ağırlıkta olması aynı zamanda şantiyelere ya da şantiye içi taşınması dahil olmak üzere her türlü nakliye ve kaldırma aktivitesinde azalmaya ve bu sebeple de maliyetin düşmesine sebep olacaktır.

Brüt beton kaplama duvarlar panel tipi bir duvar tasarımı için modern çözüm olacaktır. Kesintisiz beton görünümü birçok tabakaya uygulanabilir. Kalınlığı boyunca (2-3 mm) tek renkle brüt beton kaplaması, renk atması ve solmaya karşı dayanıklıdır. Yüzeyindeki eşitlik sayesinde bakımı kolay ve pürüzsüzdür.

BRÜT BETON PANEL FİYATLARI

cementoxconcretepanel

Ürünlerin çeşitliliğine, dokusuna, yapısına ve boyutuna göre de farklılık gösteren brüt beton panel fiyatları için geleneksel beton fiyatlarına göre daha düşük maliyetli olduğunu belirtmiştik. Fakat brüt beton panel fiyatları hakkında net bir fiyat verebilmek çok da kolay olmamaktadır. Eğer ki konu hakkında bir arayışınız bulunuyorsa profesyonel ekibimizle de iletişime geçerek istediğiniz ürünün ebatları ve çeşidiyle ilgili bilgilendirme yaparsanız daha doğru ve net bir rakama ulaşabilirsiniz. Siz de bu ayrıcalıklardan faydalanmak istiyorsanız hiç vakit kaybetmeyin.