Yenilikler | Haberler | Fırsatlar

Dekoratif Taş Duvar Panelleri Nedir?

Farklı renkte tuğlaların masif taş bloklarla dağınık düzende harmanlandığı Unito modeliyle, hem tuğlanın sofistike görünümünü hem de taşın güçlü dokusunu yaşam alanlarınıza getirin.

İlk çağlardan beri farklı alan ve amaçlarla kullanılan taşlar dekorasyon için de vazgeçilmezlerimiz arasına girdi. İç ve dış mekanlara kusursuz bir ahenk katan taş duvar paneli ile ve dekoratif duvar malzemeleriyle ilgili merak ettiklerinizi yazımızda bulabilirsiniz.

Doğal Taş Dekoratif Duvar Paneli Nedir?

Dekoratif duvar malzemeleri farklı birçok malzeme ve kullanım alanlarıyla karşımıza çıkıyor. Birbirinden şık mekanların değişik renk ve dokularla kullandığı taş paneller farklı tasarımlarıyla mekanın izlenebilirliğini artırıyor, derinlik katıyor ve otantik bir atmosfer yaratıyor. Doğal taş duvar panelleri, kullanıma hazır olarak sunulan, pratik uygulama imkanı veren estetik görünüm amaçlı hazır panellerdir. Mekana kattıkları hissiyatla doğallığı ve dinginliği temsil ederler bu sebeple hem iç alanlarda hem de dış alanlarda sıklıkla kullanıldıklarını görebilirsiniz. Uygulama, sökülme ve tadilat çalışmalarındaki pratikliği ile dekoratif duvar malzemeleri içerisinde oldukça talep görmektedir. Hatta dekoratif duvar malzemelerinin bu çeşitliliğini sağlayan en önemli modeller yine taş duvar panellerinden oluşmaktadır. Siz de işletmeniz veya eviniz için bu modellere bir şans verebilirsiniz. Göreceksiniz, yaşam alanlarınız bambaşka bir atmosfere kavuşacak.

Dekoratif Taş Duvar Panelleri
Dekoratif Taş Duvar Panelleri

Doğal Taş Dekoratif Duvar Panelleri İç Mekanlarda Kullanılabilir mi?

Kesinlikle evet! Doğal taş panellerinin yaygın kullanımlarından biri de iç mekanlardır. Kafeler, oteller, butik işletmeler, okullar, restoranlar ve evler içerisinde sıklıkla kullanılan bu dekoratif duvar malzemeleri iç mimarlar tarafından da önerilmekte ve pratikliği ile çok sevilmektedir. Taş yapısının verdiği sağlamlık ve malzemenin doğası gereği gösterdiği dayanıklılık da cabası. Taş duvar panelleri iç mekanlarda tercih edildiği gibi dış mekanlarla da sıklıkla karşımıza çıkar. Çünkü duvar strafor panelleri uzun ömürlü, sıcağa ve neme dayanıklı, yanmaz ve demonte olarak işlenebilir. İlk çağlardan beri insanoğlunun hayatına eşlik eden taş, modası hiç geçmeyecek görünümlere sahiptir. Rahatlıkla iç mekanlar için kullanabilirsiniz. Hatta evinizde ya da işletmenizde bir alanı dekoratif duvar malzemeleri ile kaplamanızı ve duvar strafor tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Dekoratif Panel Fiyatları

Dekoratif panel malzemeleri ve duvar strafor çeşitlerinde maliyete etki eden birçok değişken vardır. Kullanılacak alanın genişliği, tercih edilen modelin işçiliği ve panelin tasarımsal etkenleri fiyat politikasına doğrudan etki eder. Genel bir değer sunmak çeşitliliği göz önüne alınca mümkün değildir. Ancak hatırlatmak isteriz, taş duvar panelleri oldukça uzun ömürlüdür ve uygulaması kolay panellerdir. Bu açıdan bakınca genel olarak dekoratif duvar malzemeleri ve duvar strafor çeşitlerinin ekonomik çözümler sunduğunu söyleyebiliriz.

Dekoratif Panel Fiyatları
Dekoratif Panel Fiyatları

Dekorasyon Panelleri Çeşitleri Nelerdir?

Dekorasyon panelleri içerisinde karşınıza farklı farklı modeller çıkacaktır. Taş, beton, ahşap hatta metal görünümlü paneller görmeniz mümkün. Bu malzemeleri üretiminde ve tasarımında kullanılanana malzemelerinden ismini alır. Örneğin; tuğla duvar panelleri, taş duvar panelleri veya ahşap duvar panelleri. DC Panel bünyesinde bunlara ek olarak Geometrica, Pas, Barocco, Dizayn ve Beton serileri de mevcut. Mekanınıza ve zevkinize göre istediğiniz duvar strafor panelini tercih edebilirsiniz. Tasarımsal olarak görünümleri değişse de hepsi kullanışlı, uzun ömürlü ve estetik ürünlerdir. İç mekan ve dış mekanda kullanılan panelleri yaratmak istediğiniz atmosfer hissiyatına göre tercih etmelisiniz. Daha doğal ortamlar için ahşap veya taş serilerini seçebilir, konsept ve butik ortamlar için Geometrica, Pas veya Barocco gibi özel serilerine bakmanızı tavsiye ederiz.

Hem uzun ömürlü hem de kullanışlı olan dekoratif duvar malzemeleri ile bambaşka görünümler elde etmeniz mümkün. Dekoratif amaçlı bu panelleri tercih etmeden önce uzmanlarımızdan mekan ve model uyumu konusunda öneri almayı ve size en uygun paneli bulmanız için yardımcı olmalarını isteyebilirsiniz. Taş duvar paneli modellerine göz atarak belki de ihtiyacınız olan değişikliği size sunacak bir modeli keşfedebilirsiniz.