Yenilikler | Haberler | Fırsatlar

Duvar Ahşap Kaplama Panelleri Hangi Alanlarda Kullanılır?

kahve d ahsap beton gorunumlu fiber duvar paneli

Yaşam alanlarınızda değişiklikler yapmak istediğinizde büyük avantajlarla kullanabileceğiniz ahşap duvar kaplama panelleri giderek popülerliğini artırıyor. İç ve dış mekanlar için tasarım önerileri araştırmaya başladığınızda karşılaşacağınız tavsiyelerin başında gelen ahşap duvar paneli nerelerde kullanılır? Gelin detaylarına birlikte bakalım.

Duvar Ahşap Kaplama

Duvar ahşap kaplama çalışmaları hem doğallığı temsil etmesi hem de ekonomik çözümler sunmasıyla sıklıkla tercih ediliyor. 3 boyutlu formu ve doğal ahşap yapısı ile dikkat çeken bu paneller ahşap görünümlü duvar kaplama imkanı sunuyor. Zengin renkleri ve birbirinden şık desenleri ile hayal ettiğiniz atmosferlere kavuşmak için ahşap kaplama duvar modellerini tercih etmenizi tavsiye ederi.

Ahşap Kaplama Duvar Panelleri Nasıl Uygulanır?

Ahşap görünümlü duvar kaplama çalışmalarını hem iç hem de dış mekanlarda kullanabilirsiniz. Kolay ve pratik bir şekilde uygulanabildiği için her alanda kullanılabiliyor. Eğimli ya da zemini deformeli alanlarda bile kolaylıkla uygulanabilir olması büyük avantaj sunarken ağırlık konusunda da büyük avantaj sağlıyor. Vidalama yöntemi ile parça parça takılıyor ve hiçbir ön koşul gerektirmiyor. Ahşap kaplama duvar çalışmaları kusursuz desen devamlılığı ile de parça birleştirme olarak uygulandığını asla belli etmiyor. Kolay uygulandığı gibi gerektiği zamanda hızlıca çıkartılabiliyor. Eğer uygulama yaptığınız alanda tamir ve tadilat gerekliliği varsa küçük parçalar halinde sadece vidaları ile sökebilir hızlıca yerine takabilirsiniz. Uygulandığı alana küçük vida delikleri dışında hiçbir zarar vermeyen bu paneller hem ekonomik hem de oldukça pratik.

Ahşap Görünümlü Duvar Kaplama Panelinin Diğer Panellerden Farkı Nedir?

Doğaya, doğallığa yatkınsanız sizin için ahşap kaplama duvar çok fazla anlam taşıyacaktır. İşte ahşap duvar kaplama panellerinin diğer panellerden en büyük farkı burada karşımıza çıkıyor. 3 boyutlu formu kusursuz desen tekrarı ve organik görünümü ile doğayı yaşam alanlarınıza getiriyor. Ahşap görünümlü duvar kaplama gerçek ahşap gibi bakım gerektirmiyor, sudan ve ısıdan hiçbir şartta etkilenmiyor. Ayrıca ön koşulsuz olduğu için kötü ve bakımsız zeminlere hatta eğimli veya eğri alanlara uygulanabiliyor. Bu özelliğini esnek formundan alan ahşap kaplama duvar panelleri diğer panellerle olan farklılığını da bambaşka bir boyuta taşıyor.

Ahşap Kaplama Duvar Panel Fiyatları

En çok tercih edilen duvar kaplama panellerinin başında ahşap görünümlü duvar kaplama modellerini görüyoruz. Çok sevilmesini doğallığı temsil etmesine ve dayanıklı formuna bağlasak da bir sebebi de son derecede ekonomik çözümler sunuyor olması. Gerçek ahşap kaplama çalışmalarına göre çok daha avantajlı ve ekonomik olan ahşap kaplama duvar uygulamaları için mekan ve model tercihi yapmadan net bir bütçe belirtmek mümkün değildir. Bir maliyet planı yapmak isterseniz öncelikle kaplama yapılacak alanın net ölçülerini ve tercih ettiğiniz modeli bizlere iletmeniz yeterli. Yaşam alanlarınızda yapacağınız büyük değişiklikler için küçük bütçeler kullanarak doğayı konfor alanlarınıza getirebilirsiniz.

Ahşap görünümlü duvar kaplama çalışmaları yaşam alanlarınızın atmosferini hızlıca değiştirecek ve küçük değişikliklerle büyük etkiler yaratacak. Avantajlı bir malzeme olması sayesinde kullanım kolaylığı ve güvenlik sunar. Sağlıklı olması sayesinde çocukların veya ailelerin konfor alanlarında güvenle kullanılabilir. Boyanabilir olması sayesinde gelecek dönemlerde yapacağınız tasarımsal değişikliklere zahmetsizce uyar ve kolay temizlenebilir olmasıyla da hijyen çalışmalarınızı pratikleştirir. Tüm bu özelliklere sahip olarak iç ve dış mekan değişikliği yapmak isterseniz hemen ahşap duvar paneli sayfamızdan modellerimizi inceleyebilirsiniz.