Yenilikler | Haberler | Fırsatlar

Duvar Panel Kaplama mı Yoksa Duvar Kağıdı mı Tercih Etmelisiniz?

m dalmaz evi etiler tas tugla ahsap beton gorunumlu fiber duvar paneli

En heyecanlı zamana geldiniz, artık iç mekan tasarımınızı detaylandırıp bir an önce yeni kullanım alanına kavuşmak istiyorsunuz. Peki tasarımları planlarken ve değişiklikler ardı arkasına gelirken duvarlarınız için neye karar verdiniz? Duvar panel kaplama mı yoksa duvar kağıdı uygulaması mı? Bu iki seçenek arasında gidip geliyorsanız bu yazımız tam size göre. Çünkü konumuz panel duvar kaplama mı yoksa duvar kağıdı mı? Hem soruların cevaplarını öğrenecek hem de taş duvar paneli örneklerini inceleyeceğiz. Haydi başlayalım.

Duvar Panel Kaplama ve Duvar Kağıdı Arasındaki Farklar

Duvar panel kaplama için öncelikle şunu söylemeliyiz bu malzemeler oldukça dayanıklı. Hem darbeye hem çizilmeye hem suya hem yanmaya karşı ciddi dirençleri var. Öyle kolay kolay bu malzemeleri deforme etmeniz mümkün değil. Hatta panel duvar kaplama modelleri tamir ve tadilat gerektiğinde bile sorunsuz çıkarılıp yeniden takılabiliyor. Yani duvar kağıdının tam aksine hem çok güçlü hem de çok pratik. Gelin bir de duvar kağıdına bakalım, yaygın modellerinin suya ve yanmaya karşı dayanıklı olduğunu söylemek imkansız, kolay yırtılır ve kolay çizilir. Neme, suya ve güneşe dayanıklı değildir. Kısa zamanda hızla deforme olabilir. Tadilat gereken bir alanın üzerine kaplandı ise tadilatın sağlanabilmesi için duvar kağıdının kaldırılması, zeminin temizlenmesi gerekir. Sökülme esnasında parçalanır ve zemine zarar verir. En önemli ve kritik farkı ise duvar kağıtları sağlıksızdır ancak duvar panelleri kanserojen hiçbir madde içermez, kokusuzdur, sağlığa zararlı kimyasal bulundurmaz. İnşaat kirliliği yaratmadan uygulanır, duvar panelleri yeniden boyanabilirdir. Yerleri değiştirilebilir. Ancak duvar kağıtları için bu söylemek imkansız.

Duvar Panel Kaplamanın Avantajları

Duvar panel kaplama uygulamasının en büyük avantajı sökülebilir olmasıdır. Çünkü mekanlarda bizimle birlikte yaşayan ve bazı dönemlerde değişikliklere tadilatlara maruz kalan olgulardır. Bu açıdan baktığınız zaman mekanda kullanacağınız malzemenin dayanıklı olması, kolay uygulanması ve hatta kolay sökülmesi çok önemli. Su ve güneşe karşı dayanıklı olduğu için hem iç hem de dış mekanda kolaylıkla tercih ediliyor. Parça olarak sökülüp takılabiliyor, başka alana uygulanabiliyor. Ayrıca zararlı madde içermediği için çocuklarla da uyumu çok başarılı. Boyanabiliyor. İstenildiği zaman darbeye ve zamana dirençli olan panel duvar kaplama örnekleri kolayca delinip üzerine aksesuar asılabiliyor.

Duvar Panel Kaplama Çeşitleri

Her tarz ve modele uygun kaplama çeşitlerinden bahsetmek mümkün. En çok tercih edilenlere ek olarak sadece niş projelerde uygulanan, renk ve doku çeşitliliği fazla birçok model var. Her biri farklı mekan hissiyatları için özel olarak üretildi ve geliştirildi. Her serinin iç ve dış mekan için şahane uyumları mevcut. Sosyal medya hesaplarımızdan uygulama alanlarını ve modellerimizi detaylı inceleyebilirsiniz. Biz geniş ürün yelpazemizin uygulanabilir modellerine bir göz atalım. İşte çok sevilen ve kullanılan duvar panel kaplamak çeşitleri:

Geometrice Serisi
Pas Serisi
Barocco Serisi
Dizayn Serisi
Ahşap Serisi
Tuğla Serisi
Taş Serisi
Beton Serisi

Tüm bu panel duvar kaplama serileri içerisinden size en uygun olanları ve mekanınıza en çok yakışacak olanları seçebilirsiniz. Böylece değişime en sevdiğiniz yerden başlayarak hayatınıza renk katabilirsiniz 🙂

Duvar Panel Kaplama Fiyatları

Maliyetleri dekorasyon severler tarafından çok merak ediliyor. Metrekare ve model bilgisi olmadan net rakam söyleyemesek de şundan bahsedebiliriz, duvar panel kaplama uygulamaları son derecede ekonomik ve alınabilir malzemelerdir. Üstelik zararlı madde içermemesi, kolay uygulanması, uzun ömürlü olması ve dayanıklılığı da cabası. Hem çok ekonomik hem de çok güçlü bu malzeme eviniz ya da mekanınız için yapacağınız en karlı dekorasyon çalışması olabilir. Özellikle taş duvar paneli örneklerine mutlaka göz atmalısınız.