Yenilikler | Haberler | Fırsatlar

Evinizi Olduğundan Daha Lüks Gösterecek Panel Duvar Kaplama Önerileri

pinar han bebek tas tugla ahsap beton gorunumlu fiber duvar paneli

Tuğla duvar paneli modelleri sayesinde evinizi olduğundan daha lükse gösterebileceğinizi biliyor muydunuz? Panel duvar modelleri sayesinde yepyeni tasarımlara ev sahipliği yapabilirsiniz. Daha önce panel duvar kaplama uygulaması yapmadıysanız yazımızdan ilham alacağınıza eminiz. Etkili bir değişim başlatmak için en uygun adrestesiniz: Duvar paneli uygulamaları! İşte birbirinden güzel önerilerle daha lüks görünüm elde etmenizi sağlayacak püf noktaları.

Panel Duvar ile Işıklandırma

Evlerin en etkili tasarım parçalarından biri kesinlikle ışıklandırmalardır. Harika bir duvar paneli ile birlikte modern ve etkili ışık kullanımı olduğundan daha lüks bir görünüm elde etmenizi son derecede kolaylaştıracaktır. Duvar panel kaplama bölümlerinizi farklı ışıklar ile güçlendirdiğiniz zaman üç boyutlu görünümün arttığını ve alan derinliğinin daha etkili olduğunu göreceksiniz. Mekan içerisinde geri plana atmak istediğiniz noktaları soft ışıkta bırakıp ön plana çıkarmak istediğiniz alanları ışık kaynakları ile güçlendirerek farkı etkiler yakalayabilirsiniz. Panelinizin renk ve dokusuna göre ışıklandırmalar seçebilir isterseniz panel modelinizi raf detaylı yaparak objeleri ön plana çıkarabilirsiniz. Özel ışıklandırma tasarımları kullanarak hem ışık kaynağını hem de ışığı göz alıcı bir görünüme çekebilirsiniz. Bunun için mekan tonlarına uygun bir ışık tonu, duvar kaplamanıza uygun bir aydınlatma tasarımı tercih etmeniz yeterli. Örneğin tuğla duvar paneli kullanılan bir alanda hasır ip detaylı siyah metal bir aydınlatma tercih ederek sarı ışık kullanabilirsiniz.

Panel Duvar Kaplama

Panel duvar kaplama hem ekonomik hem de son derecede uzun ömürlü tasarım çözümleridir. Duvar paneli kullanarak deforme olmuş bir duvarı sıva ve boya uğraşları olmaksızın hızlıca yenileyebilirsiniz. Ayrıca unutmamanız gereken önemli bir ayrıntı da duvar panellerinin alan büyüklüğüne göre tercih edilmesidir. İnce ve uzun formlu yapıları açık renkler ile kombinleyerek dar alanlarda kullanabilirsiniz. Yeteri kadar ışık almayan alanlarda koyu renk duvar panelleri tercih etmeniz mekanı olduğundan küçük gösterecektir. Ev ve iş yerlerinizin girişlerine tasarımı gösterişli modern örnekler uygulayarak olduğundan daha havalı bir alan elde edebilirsiniz.

Panel Duvar ile Mobilya

Sakin ve soft mobilyalarınız varsa panel duvar kaplama uygulamanızı tavsiye ederiz. Mobilyaları minimal olan yaşam alanlarında duvarları ön plana çıkarmayı öneriyoruz. Hem daha gösterişli bir alana sahip olacak hem de mobilyalarınızı öne çıkaracak desenler kullanabileceksiniz. Beyaz ve krem tonlarındaki koltuk takımlarının arkalarına koyu renk tasarlanmış panel duvar, koyu ve gösterişli mobilyaların arkasına açık renk tasarlanmış kaplama duvar paneli tercih etmeniz iç mekan tasarımlarında elinizi güçlendirecektir. Çok büyük ebatlarda mobilyalarınız varsa kullanacağınız duvar panellerini daha ince formlarda seçmenizi öneririz.

Panel Duvar ile Ayna

Duvar aksesuarlarından en sevdiğimiz olan aynalar, mekanı olduğundan daha büyük gösterdiği için sıklıkla kullanılıyor. Her iç mimarın yaşam alanlarına yerleştirdiği birbirinden etkili ayna tasarımları duvar panelleri ile bir araya gelince görkemli bir yapı inşaa ediyor. Beyaz soft panellerin üzerine ışık kaynağı ile güçlendirilmiş aynalar yerleştirerek görkemli etkiler yakalayabilirsiniz. Panel duvar kaplama tasarımlarını şık ve gösterişli aynalar ile tamamlayın!

Girişler Önemli

Duvar kaplama paneli uygulamalarının çokça kullanıldığı bir alanda girişler! Ev ve iş yerlerinin girişleri mekan hakkında özet bilgiler verdiği için son derecede önemlidir. İyi aydınlatılmış, geniş, ferah ve özel tasarlanmış duvar kaplamalarının olduğu girişler hızlıca dikkat çekmeyi ve akılda kalmayı başarıyor. Olduğundan daha görkemli ve gösterişli alanlar yaratmak isterseniz atmosferin önemli tamamlayıcıları girişlere panel duvar kaplama çalışmaları yapabilirsiniz.

Salon Görkemi

İç mekanların en önemli konfor alanları salonlardır. Misafirlerimizi ağırladığımız, ailecek keyifli zamanlar geçirdiğimiz ve evimizin en büyük alanı olan salonlar görkemli ve özenli tasarımların ev içerisindeki ilk adresi oluyor. Kaplama duvar paneli modellerinin en çok uygulandığı alanların salonlar olduğunu söyleyebiliriz. Evinizin atmosferini değiştirmek için salonda uygulayabileceğiniz panel duvar kaplama modelleri olduğundan daha gösterişli ve görkemli alanlar yaratmanızı sağlayacaktır.

Panel duvar modelleri ile zengin ve konforlu alanlar yaratabileceğinizi örnekleri ile birlikte anlattığımız “Evinizi Olduğundan Daha Lüks Gösterecek Öneriler” yazımızın sonuna geldik. Tuğla duvar paneli kullanarak harika alanlar yaratabileceğinizi artık biliyorsunuz. Şimdi sırada bu harika önerileri hayata geçirmek kaldı. 🙂