Taş Serisi

Taş Serisi

Güç ve estetiği buluşturan otantik mekanlar için

DC Panel'in doğanın binlerce yıldır özenle şekillendirdiği taşlardan ilham alarak geliştirdiği Taş Serisi, mekanlarınıza derinlik katan zengin desen ve renk seçenekleri, montaj kolaylığı ve zahmetsiz kullanımı sayesinde güç ve estetiği buluşturan otantik yaşam alanları yaratıyor.

Taş Serisi Panel

Türkiye’nin en büyük dekoratif duvar paneli üreticisi DC Panel tarafından tasarlanıp üretilen Taş Serisi dekoratif duvar panelleri, dünyanın en eski malzemelerinden biri olan taşın birbirinden güzel örneklerinden oluşuyor. Farklı renkte tuğlaların masif taş bloklarla dağınık düzende harmanlandığı Unito modeliyle, hem tuğlanın sofistike görünümünü hem de taşın güçlü dokusunu yaşam alanlarınıza getirin. Oluklu taş dokusu ve zengin renk seçenekleri sayesinde uygulandığı mekânı şıklıkla buluşturan Coraggioso, taşın güçlü duruşunu modern çizgilerle birleştirmek isteyenler için tasarlandı. Düz kesilip şaşırtmalı düzende yerleştirilmiş masif taş duvar görünümüyle sizi geçmişte yolculuğa çıkaracak Fortezza, yaşam ve çalışma alanlarınızda güçlü ve sakin bir duruş yaratmanıza yardımcı olacak. Yatay düzlemde karma düzende dizili irili ufaklı boyutlara ve keskin köşelere sahip Torre, kullanıldığı tüm iç ve dış mekânlara derinlik, hareketlilik ve özgünlük katmayı vadediyor.

Taş Serisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İç mekânlarda ve dış cephelerde kullanılarak yapıya, estetik ve farklı bir doku katmak isteyenlerin tercih ettiği Ravele, eskinin taş evlerine modern göndermeler yapıyor. İrili ufaklı farklı kesimli taşları içinde barındıran, taşın en doğal haliyle mekâna hareketlilik ve derinlik katan Uskumca, beyaz, bazalt ve toprak renkleriyle keyifli bir yaşam deneyimi vaat ediyor. Farklı kesimli daha büyük taşları belli bir düzende karşınıza çıkaran Shayka, taş örgülü olup dokunduğunuzda orijinal taş dokusunu sizlere sunan bir model. İnce taş kesimiyle diğer modellerden ayrılan Shalope, düzen içinde hareketlilik vaat ediyor. Karma antrasit, toprak, beyaz, karma gümüş ve siyah gibi farklı ve çarpıcı renk seçenekleri de mevcut. Taş serisinin en sevilen modellerinden biri olan Pergandi, ofislerde konutlarda, restoranlarda, fuar stantlarında, dış cephede ve daha birçok yerde ince sıralı dizilimiyle duvarlara farklı bir doku ve sıcaklık katıyor. 1800’lerin sonunda bir sanat akımı olan Kübizm, 1900’lerin başlarında mimariye de sıçradı. Belirgin geometrik biçimler ve köşeli hatların hâkim olduğu akıma dahil olmak isterseniz, Mavna’yı tercih edebilirsiniz.

Taş Serisi Hakkında Detaylar

Düzensiz olarak üst üste dizilmiş ince kaya tasarımıyla kanyonlarda görmeye alışık olduğumuz doğal görüntüyü yaşam alanlarınıza taşıyan Kayra, yeni renkleriyle de tasarım meraklılarının gözdesi olmaya aday. Geleneksel taş ev dokusundan vazgeçemeyenlere farklı bir alternatif sunan Karaka, yaşam ve çalışma alanlarına hareket ve derinlik katmak isteyenlerin tercihi. Düzenden uzak, biçimsizce kesilip rastgele yerleştirilmiş taşların oluşturduğu doğal taş dokusu ile Kalyota, hayranlık uyandıran mekânlar yaratmak isteyenlerin tercihi. Büyüklü küçüklü taş dizilimiyle hem iç mekânda hem dış mekânda sıklıkla tercih edilen Kalyon, birbirinden güzel renk seçenekleriyle bulunduğu ortama derinlik katarak dikkat çekiyor. İnce kırıklı taşları ve ince derz boşlukları sayesinde uygulandığı mekânın atmosferini çabasızca değiştirerek şıklık katan Bashtarde, antrasit, ekru, siyah ve beyazın ardından yeni renk seçenekleriyle de üretiliyor. DC Panel Taş Serisi’ndeki bütün bu modeller keşfedilmeyi bekliyor.