Tuğla Duvar Paneli

Tuğla Duvar Paneli tasarımlarının sunduğu ayrıcalıklarla tanışmanın tam zamanı! Hemen bizi arayın, tüm sorularınızı yanıtlayalım.

Tuğla Duvar Paneli Hangi Müşterilerimize Uyguladık?

tv
sigma
marmarapark
muum
gogga
thx

Zamansız çizgilerin, eşsiz tasarımlarla buluştuğu ve sizleri sıcacık hissettirecek o mükemmel detaylarda kaybolmak istemez misiniz? O çok istediğiniz taş evler artık hayal değil. Farklılığı, doğallığı ve yeniliği bir arada yaşatacak tuğla görünümlü duvar panelleri, size tüm bu özellikleri sunmak için tasarlandı. Gelin ayrıntılara birlikte bakalım.

TUĞLA DUVAR PANELİ NEDİR?

Tuğla görünümlü duvar panelinin ham maddesi strafor paneldir. Üzerine beton harcı dökülür, sonrasında kurutma bölümlerine dizilir ve renk uygulanır. Tuğla panelin ilk kullanım amacı olarak aklımıza ısı ve yalıtım gelebilir. Elbette bunların ne kadar büyük bir avantaj olduğunu biliyoruz. Fakat artık bunlarla sınırlı kalmayıp, evinizin ya da yaşadığınız tüm alanların görsellik açısından zenginliğini sağladığı ve bütünlüğü oluşturduğu konusunda hemfikiriz. Tuğla duvar paneli dekor amaçlı ilk kullanım yerleri olarak Avrupa ülkeleridir. Tuğlanın doğallığı ve sıcaklığı da keşfedildikçe ülkemizde de kullanımı oldukça yaygınlaşmaya başlamıştır. Baktığınızda bir görünümden fazlası olan tuğla duvar panelleri hayat kurtarıcı ürün olarak herkesin evinin gözdesi olmayı başarmış görünüyor. Özellikleri saymakla bitmeyen tuğla panelin detaylarını sıralayalım.

endemol shine turkiye tas tugla ahsap beton gorunumlu fiber duvar paneli
Happy Center genel merkez tas tugla beton gorunumlu fiber duvar paneli

TUĞLA DUVAR PANELİNİN ÖZELLİKLERİ

o mobilya gop merkez tas tugla ahsap beton gorunumlu fiber duvar paneli

Tuğla duvar panelini ev, okul, ofis, kafe ve restoran gibi birçok alanda kullanabilirsiniz. Dış cephenize de zenginlik katacak bu tuğla panelin özellikleri için saymakla bitmez diyebiliriz. 3-5 cm kalınlıklarda olur, kolayca çıkarıp takabilirsiniz. Örneğin, tuğla paneli uyguladıktan belli bir süre sonra değişime karar verdiğinizde, tuğla görünümlü duvar panelini çıkarıp başka bir alanda rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Silinebilirdir ve aynı zamanda boyayabilirsiniz. Tuğla panel kanserojen madde içermez ve bu sebeple çocuk odaları ya da anaokullarında da gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Bakteri üretmez, kokusuzdur, nemi ve küfü engeller. Tuğla görünümlü duvar panelinin kışın sıcak, yazın serin tutma özelliği vardır. Sadece iç cephede değil dış cephe için de fazlasıyla uygun ve kurtarıcı bir malzemedir. Tuğla duvar panelinin tutuşturucu özelliği yoktur, çok şiddetli olmadığı sürece darbelere karşı oldukça dayanıklıdır. Ultraviyole ışınlarından kesinlikle etkilenmez.

TUĞLA PANEL AVANTAJLARI

Hem iç mekânda hem dış mekânda tuğla görünümlü duvar panellerinin avantajları çokça sıralanabilir. İç mekân olarak evinizi düşünürsek koridorda, holde, çocuk odası ve salonda duvarlar sık kullanımdan dolayı yıpranma söz konusudur. Sürekli boya ister ya da tadilat gerektirir. Hatta bu tadilat faaliyetini gerçekleştirmediğiniz o süre zarfında da kötü görüntüye maruz kaldığınız için kendinizi iyi hissetmezsiniz.  Tuğla duvar paneli kullanım açısından kolaylık sağlayacağından silinebilir, boyanabilir ve darbelere dayanıklıdır. Bu sebeple de duvarlarınızı hem korursunuz hem de uzun ömürlü olarak kullanırsınız. Uzman kişiler tarafından kolayca sökülüp takılabilme özelliği sayesinde yeniden boyutlandırma da yapılarak farklı bir alana uygulanabilir.

Tuğla duvar panelinin en dikkat çekici avantajı olarak da yapı ve inşaat izni gerektirmemesidir.  Bunların yanında da ısı yalıtımı sağladığı için evinizdeki ısınma masrafından da büyük ölçüde tasarruf etmiş olursunuz. İstediğiniz renk ve ölçüde kullanacağınız tuğla panel, dekorasyon esnasında istediğiniz gibi tasarım yapmanıza olanak sağlar. Şömine üzeri veya TV ünitesi arkasına uygulayabilirsiniz. Tuğla görünümlü duvar paneli bulunduğu yere uyum sağlayacaktır ve şıklık garantilidir. Işıklandırmayla da ön planda tutacağınız tuğla görünümlü duvar panelleri eskinin doğal havasının yanında, popüler görüntüsüyle de gönüllerinize taht kurar.

TUĞLA GÖRÜNÜMLÜ DUVAR PANELİ HAKKINDA MERAK EDİLENLER

toscana tobacco tas tugla ahsap beton gorunumlu fiber duvar paneli
cekimler

En sık merak edilen konu duvar panellerinin ağırlığıdır. Kullandığınız alanın çokluğu ya da azlığı fark etmeksizin, tuğla görünümlü duvar panelleri oldukça az bir hacme sahiptir. Hafif olduğu için uygulanan duvara yük bindirmez ve binaya da ek ağırlık söz konusu olmaz. Doğal taş, tuğla uygulamaları profesyonellik gerektirir ve maliyeti fazladır. Fakat tuğla görünümlü duvar paneli uygulaması maliyeti düşüktür ve doğal tuğla görünüme nazaran kullanımı daha kolaydır.

Kolay silinebilir olan bu panelleri istediğiniz her alanda kullanabilirsiniz. Özellikle banyo ve mutfak gibi alanlarda ısı, nem, su gibi etmenler fazlasıyla olur. Bu sebeple duvarı muhafaza etmesi zordur. Tuğla duvar panelleri cephelerinizi bu gibi zararlardan uzak tutar ve rahat günlerin perdelerini aralar. Ekstra bir merak konusu da tuğla görünümlü duvar panelinin uygulama yerlerinin kısıtlı olup olmaması. Elbette bu tuğla panellerini her alanda da rahatça kullanabileceksiniz.

TUĞLA DUVAR PANELİ NASIL UYGULANIR?

Mekânı baştan yaratmak ya da minimal dekorasyon fikirleri uygulamak için bile bunları yapacağınız zemin önemlidir. Duvar kâğıdı veya renk değişimi için boya uygulamasında zeminin pürüzlü olması büyük problemdir. Bu sebeple duvarı baştan düzeltmeden, tamirat işleri yapmadan bu gibi uygulamayı yapamazsınız, yaparsanız da kötü görünüm elde edersiniz. Fakat tuğla duvar panelleri uygulamasında bu gibi sorunlar yoktur.

Zemin kusurlarını anında kapatır ve büyük çaplı değişimlere kapı açar. Tuğla görünümlü duvar paneli sizi fazlasıyla tatmin edecek dekorları önünüze getirir. Tuğla duvar paneli uygulamasında ilk etapta, uygulanacak duvarın en ve boy ölçümü alınır. Sonrasında panel ölçüsü de alınıp duvara uygun şekilde dekupaj ya da elmas testere ile kesilip hazırlanır. Vida ve dübel yardımıyla tavan yüzeyleri de dahil olmak üzere, kaba inşaatı bitmiş her alana rahatlıkla uygulanabilir. Tuğla görünümlü duvar panelinin ek yerleri kapatılır ve son inceltme rötuşları da uygulanarak bütünlük kazandırılır. Bu süreçten sonra da arzu etmiş olduğunuz şık döşenmiş mekâna sahip olursunuz.

toscana tobacco tas tugla ahsap beton gorunumlu fiber duvar paneli

NEDEN TUĞLA DUVAR PANELİ KULLANMALISINIZ?

Gerçekçi dokusuyla orijinalinden ayırt edemeyeceğiniz tuğla görünümlü duvar panelleri evinizin her alanında kullanacağınız mükemmel bir seçenek. Mutfağınızda tuğla duvar paneli kullandığınızı düşünürsek zemin, sudan ve nemden etkilenmiyor ayrıca kolay temizleniyor. Bunların yanında sıcak görünüme, modern dekorla da eşlik etmiş oluyorsunuz. Daha eski zamana gidersek herhangi bir ürünün ilk önce kullanışlı olup olmadığına bakılırdı ve görsele bu zamanki kadar değer verilmezdi. Fakat her şey değişkenlik göstermekle birlikte ön planda görselin ve dekorun tutulması oldu. Sonrasında da özellik olarak kullanışlı olması araştırıldı.

Aradığınız birçok özelliği tek bir malzemede toplayan tuğla paneli kullanmamanız için hiçbir kötü sebep sunamayız. Ofisiniz ve çalışma ortamlarınıza da ayrı hava katacak tuğla paneller, siz ve çalışanlarınızın odaklanmasını kolaylaştıracak, mekâna giren ilk kişilerin dikkatini de fazlasıyla çekecektir. Kaba inşaatı bitmiş tüm alanlarda da rahatlıkla uygulayacağınız tuğla görünümlü duvar paneli sizi ekstra boya ve izolasyon masrafından kurtarıyor.

TUĞLA PANEL FİYATLARI

Bütün bu saydığımız özelliklerden sonra tuğla görünümlü duvar paneli uygulamasının gerçek taş, tuğla uygulamasına nazaran çokça uygun maliyetle çıkartıldığını söyleyebiliriz. Tuğla duvar paneli sizi ekstra duvar kırma, boyama, molozlar ve işçilikle de uğraştırmadan rahatlıkla halledeceğinizi bildirmek isteriz. Bütün bunların yanında tuğla duvar paneli için net bir fiyat verilememektedir.

Tuğla duvar paneli konusunda net bir fiyat verebilmek için duvarınıza göre en, boy ölçümü alınması gerekmektedir. Ürünlerin fiyatları için profesyonel ekibimizle iletişime geçtikten kısa süre sonra mekân içi araştırması yapılıp, duvar paneli tercihinize göre net bir fiyat verilebilmektedir. Geçen her bir gün ayrıcalıklardan uzak kaldığınız gündür. Daha fazla beklemeden DC panel ailesiyle tanışın ve konforun keyfini çıkarın!

fitcity capacity tas tugla ahsap beton gorunumlu fiber duvar paneli
Happy Center genel merkez taş tugla beton gorunumlu fiber duvar paneli