Yenilikler | Haberler | Fırsatlar

Tuğla Görünümlü Duvar Paneli Hakkında Bilmeniz Gerekenler

tas gorunumlu fiber duvar paneli

Tuğla görünümlü duvar panelleri renkli ve şaşırtmalı taş dizilimleri ile çok sevilen mimari dekorasyon fikirlerinden biridir. Tuğla duvar paneli nedir? Nasıl avantajları vardır? Nerelerde kullanılır gelin birlikte inceleyelim.

Tuğla Görünümlü Duvar Paneli Nedir? 

Tuğla görünümlü duvar panelleri, farklı dokuların iç mekan tasarımlarda yarattığı muhteşem etkileri güçlendiren dekorasyon uygulamalarıdır. Hafif ve kompakt paneller halinde kolayca uygulanabilen bir kaplama yöntemi. Bu yöntem sayesinde iç ve dış cephe mekanlarınızda zengin görsel şölenler yakalayabilirsiniz. Zaman geçirmekten keyif aldığınız mekanları bir düşünün, sizi içine çeken sıcak ve etkili bir havası var değil mi? Duvar panelleri sayesinde bu etkiyi kendi evinize veya işletmenize taşıyabilirsiniz. Yüksekliği ve genişliği kolay uygulama sağlamak için planlı olarak üretilen bu kaplama panelleri yenilikçi tasarımları hayata geçirmeniz için ilk adım.

Happy Center genel merkez tas tugla beton gorunumlu fiber duvar paneli
Happy Center Genel Merkez

Tuğla Görünümlü Duvar Paneli Nerelerde Kullanılır?

Tuğla görünümlü duvar paneli, dekorasyonda tuğlaların yerini alabilecek, taş tuğla ürünlere göre daha ucuz ve ekonomik olan birebir tuğla görünümünde tasarlanıp üretilmektedir. Tuğla duvar panel malzemesinin kalınlığı 2 cm olup, iç ve dış mekanlarda rahatlıkla uygulanabilmektedir. Bu açıdan kullanılan alanın değerini arttırır ve duvarlarınızda tuğla görünümü sağlar. Bu ürünler, içe doğru derin ve içi boş, üç boyutlu bir panel gibi görünmektedir. Bu yüzden duvarlarınız 3 boyutlu bir görünüme sahip olur. Aynı zamanda üzerindeki beton harcı nedeniyle sağlam ve kolay zedelenmeyen bir üründür. Kullanılan yerler açısında ise hastaneler, okullar, binalar, villalar, bahçeler, dış mekanlar, kafeler, restoranlar, büfeler vb. şeklinde sıralanabilir. Ayrıca, eskitme tuğla duvar kaplama modelleri sıklıkla plazma arkasında kullanılır. Bu ürünler kaliteli malzemeden üretilmiştir, zararlı madde içermez, izolasyonlu ve yanmaz, kullanımı çok kolaydır. Bundan dolayı alıcı tarafından da uygulanabilir.

Tuğla Görünümlü Duvar Paneli Montajı İçin Yüzey Nasıl Olmalıdır?

Uygulamak istediğiniz duvarda nem veya rutubet yoksa ve duvar düz ise herhangi bir hırdavatçıdan satın alabileceğiniz sıradan silikon ile eskitme tuğla görünümlü duvar kaplama paneli uygulayabilirsiniz. Silikon panelin arkasına top veya iplik şeklinde yapıştırılır ve duvara yapıştırılır. Duvar düzgün değilse ve bir sorun varsa seramik yapıştırıcı veya başka bir seramik yapıştırıcı ile yapıştırılabilir. Silikon, sol alt köşeden duvar panelinin arkasına kadar 6 parçaya sıkılır. Sol alt köşeden başlayarak ilk parça duvara uygulanır. Bu açıdan duvarın en sağındaki son parça duvara yapıştırılır. Kesilmiş parçayı çıkarmaya ve sol alt köşeden daha önce uygulanan parçanın üzerine yerleştirmeye özen göstermelisiniz. Tüm bu işlemlere başlamadan önce ise duvarınızın bu işlem için hazır olduğundan emin olmalısınız. Bundan dolayı yapışmayı önlemek için duvardaki tozu temizlemelisiniz.

Tuğla Görünümlü Duvar Paneli Üzerine Bir Şey Asılabilir Mi?

Tuğla görünümlü duvar paneli yüzeyine herhangi bir nesne asılabilir. Çünkü yüklediğiniz nesneler yükü panele değil, panelin arkasındaki yapısal elemanlara aktaracaktır. Bu açıdan ürünleri matkapla delerek istediğiniz işlemleri yapabilirsiniz. Panel ilgili yüzeye monte edildiğinden taşıyıcı eleman olan duvar paneli değil ilgili duvar veya yüzeydir. Ancak dekoratif bir malzeme olduğu için asılacak malzeme ile duvar arasındaki ince malzemeye dikkat edilmelidir. Bu yüzden kaliteli bir tuğla duvar paneli satın alarak herhangi bir sorun yaşamadan eşyalarınızı bu panellerin üzerine asabilirsiniz.

Tuğla Görünümlü Duvar Panelinin Sağladığı Avantajlar Nelerdir? 

Eğer siz de klasik tuğla görünümleri ile daha dinamik bir alan hayal ediyorsanız uygulama ve güvenlik avantaları sunan dekoratif tuğla görünümlü duvar panellerini deneyebilirsiniz. Bu panellerin dayanıklılık ve esneklik gibi önemli avantajları var. İnşaat izni gerektirmediği için istediğiniz an istediğiniz zemine uygulayabilirsiniz. Çimento ve moloz gibi kırım döküm işlerinin zahmetinden sizi kurtaracak zamandan ve masraftan kar etmenizi sağlayacak. Tuğla dinamiğini görmek istediğiniz her alanda uygulanabilirdir çünkü ısıdan ve sudan etkilenmeyen materyaller ile üretilmektedir. Dokusundaki ve görünümündeki güçlü etkiyi sağlayan üretim malzemesi Fibergalss ile hafif ama dayanıklı olmasını sağlanmıştır. Küçük ebatlarda tasarlandığı için sadece ihtiyacınız kadar alabilir ya da tadilat uygulaması yaparken çok küçük bir alnı sökerek işlem sağlayabilirsiniz. Bu özelliğini demonte olmasından alan tuğla görünümlü duvar panelleri oldukça dayanıklı olmasına rağmen kolayla delinerek üzerine istediğiniz objeleri asmanızı sağlayacaktır. Boyanabilir, temizlenebilir ve temiz içeriğe sahip olmasından dolayı mutfaklarınız için de harika bir kaplama yöntemidir.

tugla home simple

Tuğla Görünümlü Duvar Paneli Fiyatları 

Tuğla duvar paneli fiyatlarını öğrenmek isterseniz ilk önce size en uygun modele karar vermelisiniz. Kaplama yapmak istediğiniz alanın ölçüleri ile hesaplanarak uygulama fiyatı belirlenir. Ancak gerçek tuğla kullanarak yapılan duvar kaplamalardan çok daha ekonomik olduğunu, daha hızlı uygulandığını ve daha uzun ömürlü olduğunu söyleyebiliriz. Dekorasyon fikirlerinizden masraflı olmasından dolayı kaçıyorsanız duvar panelleri tam size göre! Hem ekonomik hem de oldukça performanslı bu ürünler sayesinde küçük dokunuşlarla tek hamlede büyük değişiklikler yaratabilirsiniz. İç ve dış mekan tasarımlarınızda sıklıkla yenileme yapmayı seviyorsanız duvar panelleri sizin kullanabileceğiniz en ekonomik uygulamalar olacaktır. Çünkü sökülüp başka yere monte edilmesi çok kolay olduğu için değişiklik istediğinizde zarara uğramadan bunu sağlayabilirsiniz. İşletmeniz için sık sık dekor değişimleri yapıyorsanız mutlaka duvar paneli kullanmalısınız. Hem daha ekonomik hem de çok daha kolay uygulanmaktadır.

En Güzel Tuğla Görünümlü Duvar Panelleri

Duvar panelleri konusunda karar vermekte zorlandığınızı biliyoruz, DC Panel ailesinin geniş ürün yelpazesi sayesinde doğru panel tasarımlarını seçmeniz için size yardımcı olacak önerilerimiz var. Geleneksel tasarım fikirlerini kiremit renklerinde tuğla görünümlü duvar panelleri ile destekleyebilirsiniz. Işığı bol olan geniş alanları iri tuğlalarla hazırlanmış koyu renklerle boyanmış modellerle kaplayabilirsiniz. Enerjik, dinamik ve zengin görünüm isterseniz birden çok renk ve doku ile hazırlanmış yeni modellerimiz tam size göre. Zıtlık ilkesinden esinlenerek üretilen küçük ve büyük taşların koyu ve açık renklerin birlikte kullanıldığı masif taş bloklarını panelleriniz için tercih edebilirsiniz. Tuğla duvar paneli yaşam alanlarınıza büyük değişiklikler katacak ve yenilikçi bir atmosfer elde etmenizi sağlayacaktır.